S vábničkou na cestách Jelen sika

Kód: 1984
Neohodnoceno
Značka: PETR JOO
250 Kč
Skladem (>5 ks)

Jsme rádi, že se nám podařilo natočit kvalitní dokument o jelenu sikovi, který jako první v Evropě dokumentuje  chování  v říji a detailně se zaobírá vábením. 

 Veškeré záběry jsou bez výjimky pořízeny z volnosti.

Detailní informace

Detailní popis produktu

  Buďte svědky rituálního tance před soubojem a záběrů  chování hlavních jelenů na říjišti. Ukážeme si, že nejen jelen, ale také holá zvěř tedy laně reagují na vábení. Teoreticky, ale  hlavně prakticky, si ukážeme techniku vábení, tedy pískání jelena siky. Buďte svědky tří naprosto rozdílných situací při lovu jelena siky.  Samozřejmostí seriálu S vábničkou na cestách je, že jsou všechny záběry vábení nemanipulované a objektivní. Užijte si tento dokument o přírodě nejen jako návod k vábení a lovu, ale také jako citlivě a vkusně koncipovaný film, který nám odhalí spoustu nových poznatků ze života v období říje jelena siky. Doufáme, vám tento film pomůže k pochopení zvyků a problematiky vábení tohoto malého samuraje.

Jako bonus je pro vás připraven dvacetiminutový rozhovor s naším předním odborníkem na problematiku křížení jelena siky s jelenem lesním, panem prof. Ing. DrSc. Luďkem Bartošem z Fakulty agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, ČZU, který nám moudře objasní toto již dlouhá léta diskutované téma.

Přírodě a myslivosti zdar

Petr Joo